Tesettür Giyim Butikleri – Mağazamız Nerede?

Dünya genelinde E-ticaret ve online satış kanallarının artmasıyla birlikte klasik pazarda fiziki mağazaların eskiye nazaran popülerliği azalmaktadır.  Online satış mağazamız hızlı kargo, kapıda ödeme değişim ve iade uygulamaları nedeniyle online alışveriş tüketiciler için daha cazip hale gelmiştir. Bulunduğu konum itibariyle yakın çevresinde tesettür butikleri bulunmayan tüketiciler tesettür İnstagram butiklerini takip ederek beğendikleri ürünü online olarak satın almaktadır. Büyük şehirler, gelişmiş ilçeler ve AVM’lerde aradıklarını kolayca bulabilen tüketiciler online olarak araştırdıkları ürünleri, sonrasında yerinde görerek satın alma imkanını bulmaktadır.

Özel günler için hayal edilen ettiğiniz  tesettür abiyeler, elbiseler, gelinlik ve kaftan gibi ürünler belirli kalıplara göre hazırlandığı için, eğer standart bedenler size uygun olmuyorsa ürünleri deneyerek almak tüketiciler için alternatif seçenek olabilir. Bu nedenle görünüş olarak çok beğendiğiniz ürünü kendi vücut yapınızı da değerlendirerek tercih etmeniz size en yakışanı seçmenizde kolaylık sağlayacaktır.

Bir çok farklı modeli, en ünlü tesettür markalarını bulabileceğiniz onlarca butik bulunmaktadır. Son yıllarda özel tasarım ürünlerin artmasıyla belli başlı kalıplaşmış modellerin dışına çıkarak, dünyadaki yeni trendleri de takip eden tasarımcılar kendi işletmelerini açmaktadır. Bu butikleri “Haute Couture” yani dilediğiniz modeli veya tasarımı kendi isteklerinize göre hazırlayan, ya da “Hazır Beden”  satan olarak  ürünleri satışa çıkaran olarak ikiye ayırabiliriz.

Haute Couture firmalar sadece size özel veya ellerindeki modeli ufak değişiklikler yaparak sizin istediğiniz doğrultusunda hazırladığı için fiyatlar 1250 TL’den başlayıp 10 Bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Hazır beden satan butiklerde ise fiyatlar 300 TL’den başlayıp Beş Bin TL’ye kadar çıkmaktadır.

Pendik Tesettür Mağazaları Nerede?

Özel tasarım tesettür butikleri deyince akla gelen ilk şehir tabiki İstanbul. Her semtte bulabileceğiniz büyük küçük firmalar bulunmaktadır ancak birçok firmayı bir arada bulabileceğiniz, gelinlik, nişanlık ve diğer aksesuarları da aynı bölge de bulabileceğiniz başlıca ilçeler bulunmaktadır. Bunlar Pendik, Fatih ve Ümraniye olarak başta gelen ilçelerdir. Buralara hem ulaşım kolay, hem de aradığınız birçok tasarımcıyı ve butiği bir arada bulabilirsiniz.

Nursena Moda olarak biz de Pendik çarşı içerisindeki mağazamız da değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Mağazamızda Tesettür abiye, elbise, nişanlık, tunik, nikah elbisesi ve daha birçok model indirimli ve uygun şekilde satılmaktadır. Uygun kredi kartlarına taksit imkanı da bulunan mağazamıza tüm müşterilerimizi bekleriz. Pendik Marmaray durağına yürüme mesafesinde olan mağazamıza Batı mahallesi karanfil sokak numara 5’den ulaşabilirsiniz.

Fatih’de Fatih cami üzerindeki Fevzi paşa caddesinde butik ve gelinlikçiler cadde boyunca sıralanmaktadır. Burada genel olarak tesettür modasını ve en güncel tasarımları bulabileceğiniz onlarca mağaza bulunmaktadır. Ulaşım olarak Eminönü’nden otobüs, Yenikapı havaalanı metrosuyla Fatih durağından, Metrobüs topkapı durağından yine otobüs seçeneklerini kullanabilirsiniz. Anadolu yakasından Marmaray ile Yenikapı durağından Havaalanı metrosuna aktarma yaparak hızlıca ulaşabilirsiniz.

Ümraniye’de Alemdağ caddesinde yürüme yolu ve yaman evler mahallesi arasında yol üzerinde onlarca butik, gelinlikçi ve kaftancılar olarak, bilinen markalar, haute couture mağazalar, ünlü tesettür tasarımcıları ve yerel mağazalar bulunmaktadır. Ulaşım için Avrupa yakasından Marmaray ile Üsküdar’a gelerek, buradan M5 Üsküdar Çekmeköy metrosuyla Ümraniye veya Çarşı durağında inebilirsiniz. Kadıköy’den otobüsle de ulaşım sağlayabilirsiniz.